Foto: Bogdans Bodžs

11. maijā aizvadīta Jauno biologu skolas dzeltenā kārta, kurā skolēniem bija iespēja padziļinātāk apgūt zooloģiju un gūt ieskatu dabas aizsardzībā, kā arī uzzināt ko jaunu par pētniecības projektiem un zinātniski pētniecisko darbu izstrādes iespējām Rīgas zoodārzā.

Rīts iesākās ar Rīgas zoodārza informācijas dienesta vadītāja Māra Lielkalna vadīto ekskursiju un jaunajiem biologiem tik ierasto hoptestu. Ekskursijas laikā visvairāk sajūsminātu seju varēja redzēt pie aploka, kur pastaigājās pāris dienu vecais zebru mazulis ar māti, taču pati ekskursija galvenokārt bija par dzīvniekiem, kas attīstās no olas. Iestiprinājušies piknika vietā, skolēni sadalījās komandās un devās paaugstinātas grūtības orientēšanās uzdevumā pa visu plašo zoodārza teritoriju, mēģinot izpildīt organizatoru sagatavotos uzdevumus. Tika aplūkoti gan zīdītāji, gan putni un to būrīši, dzīvnieku barības daudzveidība, rāpuļi, abinieki un arī Rīgas zoodārza vēsture. Programma bija piesātināta un diena noslēdzās ar Rīgas zoodārza zinātniskā konsultanta Alessandro Di Marzio vadīto lekciju par dabas aizsardzību un dažādiem Rīgas zoodārzā aktuāliem pētniecības, aizsardzības un reintrodukcijas projektiem.

Sezonas noslēgumu iezīmēja arī kopvērtējuma rezultātu izziņošana, kas skolēnu vidū tika gaidīta ar nepacietību, jo vieta kopvērtējumā pirmajiem trim skolēniem 12. klašu grupā nodrošina priekšrocības iestājoties Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē.

Dalīties