Piektdien, 30. aprīlī, attālināti norisināsies ikgadējais pasākums Eiropas Zinātnieku nakts, kura mērķis ir sniegt iespēju iepazīties ar zinātnes sasniegumiem un zinātnieku darbu, šogad virtuāli viesojoties zinātniskajos institūtos, augstskolās un citās iestādēs no visas Latvijas. Šī gada pasākuma tēma ir “Zinātnes sasniegumi nākotnei”, un pasākumu šogad organizē Latvijas Universitāte.

Eiropas Zinātnieku nakts pasākums Latvijā notiks jau 15. reizi un, pateicoties attālinātajam norises formātam vietnē www.zinatniekunakts2021.lv šogad būs pieejams interesentiem jebkurā vietā Latvijā un pasaulē. Zinātnieku nakts apmeklētāji varēs virtuāli paviesoties astoņās Latvijas pilsētās un ielūkoties ap 15 dažādu Latvijas augstskolu un zinātnisko institūtu laboratorijās, vērot un iesaistīties eksperimentos, diskutēt ar zinātniekiem un piedalīties citās Latvijas zinātnieku sagatavotās aktivitātēs.

Šogad Zinātnieku nakts programmu īpaši saistošu padarīs pasākuma viesis – jaunākajiem zinātnes entuziastiem labi pazīstamais Aldis Kalniņš un “Zili brīnumi”, kas Zinātnieku nakts apmeklētājus tiešsaistē priecēs ar eksperimentiem un izglītojošu izrādi bērniem, palīdzot ne tikai labāk izprast pasauli, bet arī atraktīvā veidā vēršot uzmanību uz zinātnieka darbā nozīmīgām prasmēm un rakstura īpašībām.

Īpaši šim pasākumam sagatavotajā platformā pasākuma laikā vienlaikus darbosies teju 20 tiešraižu kanāli, katrā no tiem piedāvājot kāda pasākuma partnera – Latvijas augstskolas vai zinātniskā institūta sagatavotu saturu piecu stundu garumā. Platformā dalībnieki varēs ērti atlasīt savam vecumam un interesēm piemērotāko. Kategorijā “Mazie pētnieki” aizraujošus eksperimentus tiešraidēs un video varēs vērot paši mazākie zinātnes interesenti – bērni un jaunieši. Sadaļa “Izzinātāji” piedāvās jauniešiem un pieaugušajiem bez īpašām priekšzināšanām saistošu saturu, populārzinātniskā veidā skaidrojot un ļaujot labāk izprast dažādas parādības un ar zinātni saistītus jautājumus. Kategorija “Lielā zinātne” apvienos jau daudz detalizētākus stāstus par konkrētiem zinātniskajiem pētījumiem un būs piemērota vieta, kur satikties dažādu jomu zinātniekiem un studentiem, lai apmainītos pieredzē un uzzinātu par aktuālāko zinātnē Latvijā. Paralēli tiešraidei darbosies arī partneru Expo zonas, dodot iespēju uzzināt vairāk par konkrētās institūcijas darbību.

Pilna pasākuma programma vietnē www.zinatniekunakts2021.lv būs pieejama nedēļu pirms pasākuma un dos iespēju katram interesentam laicīgi atzīmēt saistošākās aktivitātes un no plašā norišu klāsta platformā izveidot pašam savu vakara programmu.

Vairāk informācijas