No 21. līdz 23. oktobrim norisinājās 2020. gada LU Studentu zinātniskā konference “Mundus et...”, kurā, spītējot pandēmijas radītajiem ierobežojumiem, 18 jaunie pētnieki no 9 LU fakultātēm iepazīstināja plašāku sabiedrību ar saviem pētījumiem.

Konference iesākās 21. oktobra vakarā ar paneļdiskusiju “Uz priekšu vai atpakaļ? Pētniecība Latvijā pēc pandēmijas”, kurā eksperti diskutēja par COVID-19 pandēmijas radītajām izmaiņām pētniecības procesā, mūsu zinātnieku gūtajām mācībām un to, kā pētniecības process Latvijā izskatīsies arī pēc pandēmijas perioda.

Sākot ar padziļinātiem pētījumiem valodniecībā un fizikā un beidzot pat ar darbiem, kuros robežojas vēsture un bioloģija vai datorzinātne un psiholoģija, 22. un 23. oktobrī ikviens varēja būt liecinieks astoņpadsmit jauno LU pētnieku un studentu plašajam redzeslokam un pasaules tvērumam. Četrās konferences sekcijās - “Idea”, “Homo”, “Communitas” un “Sciens” - konferences dalībnieki diskutēja par pasaules attiecībām ar ideju, cilvēku, komūnu un saprātu, parādot, kā to veiktajos pētījumos ir novērojama šo aspektu mijiedarbība. Lai ievērotu valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus, konferences apmeklētājiem bija iespēja konferenci vērot tiešsaistē, arī vairākiem konferences dalībniekiem lasot savus ziņojumus attālinātā formātā.

Lai gan tradicionālā apbalvošanas ceremonija epidemioloģiskās situācijas dēļ nevarēja notikt, dalībnieki tāpat savā starpā konkurēja arī par balvām, ko nodrošināja konferences atbalstītāji.

LU Inovāciju centra atbalstītais Stipendiju konkurss (ERAF projekta Nr.1.1.1.3/18/A/007 “Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem” ietvaros), jaunajiem pētniekiem sniedza iespēju iegūt mērķstipendiju pētījumu tālākai turpināšanai arī pēc konferences. Pēc rūpīgas pieteikumu un prezentāciju izvērtēšanas konkursa žūrija lēma stipendiju piešķirt Agnijai Antanovičai, Ernestam Tomasam Auziņam, Rūdim Bebrišam, Margaritai Feizakai, Elizabetei Grinblatei, Laurai Kadilei, Aijai Kalniņai, Alisei Pokšānei, Diānai Riterei un Lūcijai Strautai.

Konferenci atbalstīja arī interneta žurnāls “Satori”, sniedzot iespēju vienam konferences dalībniekam savu pētījumu pārstrādāt publikācijā un iekļaut to “Satori” portālā. Pēc visu konferences dalībnieku noklausīšanās “Satori” lēma šo balvu piešķirt Rūdim Bebrišam.

Lai gan konferenci šogad nebija iespējams apmeklēt klātienē, ne mazāk svarīgs bija arī skatītāju vērtējums. Skatītājiem bija ne vien iespējams tiešsaistē uzdot jautājumus konferences dalībniekiem, bet arī balsot par sev tīkamākajiem pētījumiem, sniedzot dalībniekiem iespēju iegūt skatītāju simpātiju balvu. Sekcijā “Mundus et Idea” par skatītāju simpātiju balvas laureātu kļuva Lūcija Strauta, sekcijā “Mundus et Homo” - Diāna Ritere, sekcijā “Mundus et Communitas” - Margarita Feizaka, bet sekcijā “Mundus et Sciens” - Ernests Tomass Auziņš.

LU Studentu zinātniskās konferences “Mundus et...” organizatoru komanda saka lielu paldies konferences sadarbības partneriem un atbalstītājiem: LU Inovāciju centram, interneta žurnālam Satori, nodibinājumam “Latvijas Universitātes fonds” un  “Brain Games”.

Share